Analiza ścieżki narzędzia – #183

Analiza ścieżki narzędzia na przykładzie Fusion 360 CAM


Systemy CAM, które są wykorzystywane do przygotowywania programów obróbkowych na obrabiarki CNC mają wiele zalet w porównaniu z innymi sposobami programowania obrabiarek.

Jedną z takich zalet jest możliwość przeprowadzenia symulacji obróbki już na etapie przygotowywania projektu. A przeprowadzenie takie symulacji w pewnych sytuacjach pozwoli na wyeliminowanie potencjalnych i kosztownych kolizji.

Jeżeli chodzi o systemy CAM to stopień zaawansowania takiej symulacji jest różny. W jednym taka symulacja może być bardzo prosta, a w innym bardziej zaawansowana.

We Fusion 360 jest to bliżej stopnia zaawansowanego. Nie jest to co prawda symulacja na g-kodzie, ale podczas symulacji obróbki możemy wychwycić wiele rzeczy. I tutaj bardzo pomocna jest symulacja obróbki wraz z analizą parametrów i współrzędnych narzędzia.

Zapraszam do obejrzenia poniższego poradnika, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Jeżeli chcesz stosunkowo szybko poznać podstawy modelowania 3D we Fusion 360 to zapraszam Cię do udziału w moim szkoleniu online. Jest to szkolenie wideo, z którego można korzystać w dowolnym momencie i każdą lekcję można obejrzeć tyle razy ile potrzeba.

Link do szkolenia: https://kursy.akademiacadcam.pl/product/podstawy-modelowania-3d-w-autodesk-fusion-360/

A jeżeli jesteś zainteresowany podstawami przygotowywania programów na frezarki CNC z poziomu Fusion 360 to zapraszam Cię do szkolenia

https://kursy.akademiacadcam.pl/product/fusion-360-cad-cam-szybkie-wprowadzenie/

Jest to również wideo szkolenie online.

Ja nazywam się Damian Lewczuk i zajmuję się szkoleniami z zakresu obsługi oprogramowania CAD/CAM. Systemy te wykorzystuje również w praktyce do przygotowywania modeli i programów na frezarkę CNC.

AkademiaCADCAM

Jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie informacje na temat Fusion 360 to zachęcam do dołączenia do listy mailowej: https://akademiacadcam.pl/fusion-360-newsletter/