Analiza ścieżki narzędzia

Rozwiń swoje umiejętności projektowe z ebookiem „Wprowadzenie do modelowania 3D w Autodesk Fusion 360„! Odkryj nowy wymiar twórczości i pozwól, by Twoje pomysły nabrały kształtów. Kliknij, by przejść do świata precyzyjnego modelowania 3D – pierwszy krok ku mistrzostwu jest na wyciągnięcie ręki!

https://programista-cam.pl/ebook-fusion360-cad-wprowadzenie


Analiza ścieżki narzędzia na przykładzie Fusion 360 CAM


Systemy CAM, które są wykorzystywane do przygotowywania programów obróbkowych na obrabiarki CNC mają wiele zalet w porównaniu z innymi sposobami programowania obrabiarek.

Jedną z takich zalet jest możliwość przeprowadzenia symulacji obróbki już na etapie przygotowywania projektu. A przeprowadzenie takie symulacji w pewnych sytuacjach pozwoli na wyeliminowanie potencjalnych i kosztownych kolizji.

Jeżeli chodzi o systemy CAM to stopień zaawansowania takiej symulacji jest różny. W jednym taka symulacja może być bardzo prosta, a w innym bardziej zaawansowana.

We Fusion 360 jest to bliżej stopnia zaawansowanego. Nie jest to co prawda symulacja na g-kodzie, ale podczas symulacji obróbki możemy wychwycić wiele rzeczy. I tutaj bardzo pomocna jest symulacja obróbki wraz z analizą parametrów i współrzędnych narzędzia.

Zapraszam do obejrzenia poniższego poradnika, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Jeżeli jesteś zainteresowany podstawami przygotowywania programów na frezarki CNC z poziomu Fusion 360 to zapraszam Cię do szkolenia https://akademiacadcam.pl/szkolenia-fusion-360-cam/

Są to wideo szkolenie online.

Ja nazywam się Damian Lewczuk i zajmuję się szkoleniami z zakresu obsługi oprogramowania CAD/CAM. Systemy te wykorzystuje również w praktyce do przygotowywania modeli i programów na frezarkę CNC.

AkademiaCADCAM

Jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie informacje na temat Fusion 360 to zachęcam do dołączenia do listy mailowej: https://akademiacadcam.pl/newsteller-akademia-cad-cam/