Darmowy CAD 3D

Darmowy CAD 3D


Darmowe szkolenie wprowadzające w darmowym CAD 3D

Darmowy CAD 3D – Szkolenie – https://akademiacadcam.pl/freecad-szkolenie/


Czy istnieje darmowy CAD 3D?

Wiele osób związanych z systemami CAD/CAM w pewnym okresie pracy z tymi programami zastanawia się czy są jakieś darmowe odpowiedniki np. SolidWorks lub Autodesk Inventor. I o darmowe odpowiedniki może być ciężko, ale wielu z nas tak naprawdę nie wykorzystuje 100% możliwości tych systemów. Dlatego może nie tyle co odpowiednikiem, ale alternatywą dla komercyjnych rozwiązań CAD 3D może być oprogramowanie FreeCAD. Jest to darmowy CAD 3D, który dla wielu osób może być w zupełności wystarczający.

Zwłaszcza dla użytkowników systemów CAM.

Sam wiem jak to wygląda. W 80% przypadków mamy dokumentację 2D z rysunkiem wykonawczym i dokumentację 3D z modelem, którego możemy użyć w systemie CAM. Pozostałe 20% przypadków to sytuacje, gdzie dostaniemy tylko rysunek 2D.

No i wtedy albo trzeba korzystać z możliwości systemu CAM w zakresie rysowania lub modelowania, a te zazwyczaj są mocno ograniczone, albo trzeba poprosić kogoś, kto dysponuje systemem CAD 3D o przygotowanie modelu, albo po prostu trzeba rzeźbić z rysunku 2D.

Wtedy możesz zainstalować darmowego FreeCAD i samodzielnie przygotować model 3D.

Albo inna sytuacja, wydałeś kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy na system CAM. No i w sumie system CAD by się przydał, ale nie ma już środków na kolejne inwestycje. Wtedy, nawet jak w przyszłości planujesz zainwestować pieniądze w jakieś rozwiązanie CAD 3D, proponuję abyś zainstalował i sprawdził FreeCAD.

Zamiast tracić czas w oczekiwaniu na profesjonalne rozwiązanie CAD 3D, możesz powoli poznawać zasady modelowania i tworzyć modele w darmowym systemie CAD 3D.

A jeżeli zaczynasz swoją przygodę z programami CAD 3D to też warto sięgnąć po darmowe rozwiązanie jakim jest FreeCAD.

Jest wiele sytuacji, w których darmowe oprogramowanie może mieć zastosowanie i może być pomocne. To, że jest za darmo nie oznacza, że jest słabe.

Zachęcam do sprawdzenia tego systemu, zwłaszcza, że nie wymaga to inwestycji finansowych.

A jeżeli chcesz szybko wdrożyć się w podstawy pracy z FreeCAD to zapraszam Cię do udziału w moim szkoleniu online FreeCAD Podstawy modelowania 3D

Informacje o szkoleniu znajdziesz w filmie poniżej i pod tym linkiem FreeCAD Podstawy modelowania 3D