Znajdź geometrię – #56

alphacam znajdź

Znajdź geometrię – AlphacamKolejną przydatną opcją jest opcja Znajdź. Pozwala znaleźć wskazaną geometrię na liście geometrii.

Załóżmy, że chcemy wygasić dwie krótkie linie, ale nie chcemy ich usuwać.

alphacam znajdź

W Menadżerze Projektu przejdź do zakładki Warstwy. Na samej górze znajduje się przycisk Znajdź, ukryty pod ikonką lornetki.

Jeżeli rozwiniemy zakładkę Geometrie, mamy tam listę geometrii, które są w otwartym projekcie. Każda geometria, powierzchnia, bryła czy ścieżka narzędzia (i wszystko inne co mamy wyszczególnione w zakładce Warstwy) znajduje się na liście i możemy to wygasić bez konieczności kasowania. Aby wygasić jakąś geometrię musimy po prostu odznaczyć pole wyboru przy tej geometrii. W tym przypadku lista nie jest zbyt duża i dosyć łatwo byśmy znaleźli geometrie, które chcemy wygasić, nawet poprzez klikanie na każdą geometrię z listy. Ale co w przypadku gdyby tych geometrii było nie 10, a 1000?

Możemy skorzystać z funkcji Znajdź. Kliknij LPM na lornetkę, a następnie na geometrię, na rysunku, która chcesz znaleźć na liście.

Geometria została podświetlona na liście i teraz wystarczy tylko odznaczyć pole wyboru przy tej geometrii. Powtórz to samo z drugą linią.alphacam znajdź geometrię

Prosta, ale bardzo użyteczna funkcja. Zwłaszcza przy większych projektach.


Pobierz i przetestuj pełną, oryginalną licencję Alphacam za darmo na 30 dni!