Zakładka Dane narzędzia w Alphacam – #160

dane narzędzia alphacam

Zakładka Dane narzędzia – Alphacam


Będąc w początkowym etapie nauki Alphacam omówimy jeszcze zakładkę Dane narzędzia, na przykładzie operacji obróbki konturu. Zakładka ta występuje w każdej strategii, dlatego warto wiedzieć co możemy tam zrobić.

Parametry, które są w tej zakładce, to parametry, które określamy podczas definicji narzędzia. Za chwilę omówimy dodawanie nowego narzędzia i parametry jakie możemy tam określić, ale na razie sprawdźmy co możemy zrobić z już zdefiniowanym narzędziem.

W zakładce Dane narzędzie możemy zmienić Numer narzędzia, który zostanie wygenerowany w kodzie NC. Tak samo możemy zmienić Nr Korektora Narzędzia. Możemy tez zmienić Obroty Wrzeciona, czyli liczbę obrotów wrzeciona na minutę. Posuw wgłębny, czyli posuw podczas zagłębiania w osi Z w materiał. Posuw roboczy, czyli posuw podczas frezowania w materiale. W tej zakładce możemy też zmienić rodzaj chłodzenia narzędzia.

Wszystkie te parametry określamy podczas definicji narzędzia, ale czasami może zdarzyć się sytuacja, że musimy np. zmniejszyć wartość posuwu. Możemy to zrobić w tym okienku i wtedy zmiana ta nie będzie miała wpływu na globalną definicję narzędzia. Zostanie zastosowana tylko w tym konkretnym przypadku.

Pobierz i przetestuj pełną, oryginalną licencję Alphacam za darmo na 30 dni!