Edycja | Odsuń – #58

alphacam odsuń

Edycja | Odsuń – AlphacamNarysujemy teraz okrąg, w środku dużego okręgu, o promieniu 15 mm mniejszym niż ten okrąg. Moglibyśmy do tego wykorzystać uchwyt CENTRUM okręgu, ale jest okazja żeby pokazać działanie funkcji Odsuń.

Wybierz Edycja | Odsuń. Pojawi się poniższe okienko.

Alphacam odsuń

W polu Odległość wpisujemy wartość o jaką chcemy odsunąć geometrię (od wskazanej geometrii). W sekcji Co wybieramy Geometria, ponieważ odsuwamy całą geometrię, a nie pojedynczą linię, łuk lub powierzchnię. Jeżeli zaznaczymy opcję Kasować Oryginał, to geometria, na podstawie której tworzymy odsuniętą geometrię, zostanie skasowana. Jeżeli to pole zostanie odznaczone to na rysunku pozostaną obie geometrie. My zostawiamy to pole odznaczone.

Kliknij OK i wskaż okrąg centralny. Teraz musimy wskazać kierunek odsunięcia. Jeżeli klikniemy na zewnątrz okręgu, to okrąg zostanie powiększony o 15 mm (na stronę, czyli średnica będzie o 30 mm większa). Jeżeli klikniemy wewnątrz okręgu to zostanie on pomniejszony o 15 mm na promieniu. Klikamy wewnątrz okręgu. Powinniśmy otrzymać cos takiego.odsuń alphacam


Pobierz i przetestuj pełną, oryginalną licencję Alphacam za darmo na 30 dni!