Darmowy system CAD dla systemów CAM – #127

Darmowy system CAD 2D dla systemów CAM


Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu CAM np. Alphacam, który nie potrzebuje do działania innego systemu CAD i głównie pracujesz w systemie CAM to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jest na rynku darmowy system CAD 3D! Jest to FreeCAD. Nie jest idealne rozwiązanie CAD 3D, ale dzięki temu, że jest darmowy możesz go zainstalować i sprawdzić czy się przyda.

Jeżeli pracujesz głównie na dokumentacji 3D od klienta, ale zdarza Ci się otrzymać czasami tylko rysunki 2D, wykorzystując FreeCAD będziesz mógł, na podstawie dokumentacji 2D, przygotować modele 3D, których użyjesz w systemie CAM.

Równeż, jeżeli dopiero wydałeś kilkanaście (lub kilkadziesiąt) tysięcy złotych na system CAM i na razie nie chcesz inwestować w system CAD, sprawdź darmowe rozwiązanie FreeCAD – to naprawdę nic nie kosztuje 🙂

FreeCAD również może być dobrym rozwiązaniem jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z systemami CAD 3D. Nie wymaga od Ciebie finansowej inwestycji na starcie.

Z doświadczenia wiem, że początki są trudne. Dlatego chciałbym Ci je ułatwić 🙂

Przygotowałem kurs „FreeCAD dla początkujących”, który wprowadzi Cię w pracę z tym systemem. Nie musisz mieć wiedzy z zakresu obsługi innego oprogramowania CAD 3D. Zaczniemy od początku, małymi krokami i przejdziemy przez podstawy, które będą bazą do dalszej pracy z tym systemem.

Kurs FreeCAD na Udemy!

Zachęcam do sprawdzenia FreeCAD!