O mnie

Witaj na blogu programista-cam.pl!

Z systemami CAD/CAM przygodę rozpocząłem w 2008 roku. Od samego początku wsparcie pracy inżyniera za pomocą oprogramowania budziło moje zainteresowania. Pierwszy był AutoCAD, w którym tworzyłem pierwsze rysunki CAD 2D. Zamiana kartki papieru i ołówka na AutoCAD była czymś naturalnym i od razu odkryłem wiele zalet tego oprogramowania w porównaniu z kartką papieru. Rysowanie było szybsze, dokładniejsze i wydajniejsze. Następny był SolidWorks. Przesiadka z AutoCAD na SolidWorks była ogromnym skokiem. Projektowanie części w 3D stworzyło wiele nowych możliwości. Od razu widać projektowaną część w 3D. Łatwe tworzenie złożeń i generowanie dokumentacji. To było coś. W między czasie moje zainteresowania poszły w kierunku obróbki skrawaniem i obrabiarek CNC.

Tak jak zamiana kartki i ołówka na AutoCAD, jak przesiadka z AutoCAD na SolidWorks sprawiły, że z każdym dniem utwierdzałem się w przekonaniu, że oprogramowanie wspierające pracę inżynierów to przyszłość. Tak możliwości jakie dają systemy CAM, w porównaniu do pisania programów obróbkowych „z palca”, utwierdziły mnie w tym przekonaniu jeszcze bardziej. I tak od 2014 roku jestem mocno związany z systemami CAM. Od tego czasu poznałem systemy CAM z wielu perspektyw. Od prowadzenia szkoleń i prezentacji produktowych, przez wsparcie techniczne i wdrożenia, do programowania obrabiarek CNC.

Praca trenera-szkoleniowca była bardzo ciekawa, ale chciałem też sprawdzić się w środowisku produkcyjnym. Jako technolog – programista. Jednak po jakimś czasie, zatęskniłem za tym, co dawały mi szkolenia i dzielenie się wiedzą z innymi. Stąd pomysł na bloga. W tym miejscu mogę dzielić się wiedzą na tematy związane z obróbką skrawaniem, oprogramowaniem CAM i programowaniem obrabiarek CNC.

Kolejnym miejscem, gdzie znajdziesz materiały ode mnie, jest mój kanał na YouTube. Czasami łatwiej jest coś przekazać w formie wideo, niż w formie tekstowej. Proponuję subskrybować aby być na bieżąco.


Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz na damian@programista-cam.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *